"Perła Powiatu"
10 marca podczas uroczystej gali odbyło się podsumowanie VI edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego „Perła Powiatu”, w którym wyróżniono najlepszych przedsiębiorców oraz rolników z terenu powiatu radomskiego.
Nagrodę w kategorii "Firma Roku" kapituła konkursu przyznała firmie Inter Box – Promotion Huberta Cichockiego z Jedlińska. Zwycięska firma działa od 2006 r. i zajmuje się produkcją opakowań tekturowych.
Do VI edycji konkursu „Perła Powiatu” z terenu gminy Jedlińsk zostali zgłoszeni przedsiębiorcy, stowarzyszenia, gospodarstwa rolne oraz indywidualni producenci w kilku kategoriach:
Gospodarstwo Rolne:
- Michał Wójcicki z Józefowa – gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka
Produkt Roku:
- Monika Kowalczyk z Woli Gutowskiej z napojem „Kajmakówka”
- Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji Wsi Wsola i Okolic „Bądźmy Razem” z produktem „Racuchy z jabłkami”
- Masarnia „Czapla” Mateusz Czapla z Jedlińska z produktem szynka w ziołach
- Firma P.P.H.U „Adamczyk” Paweł Adamczyk z Bierwiec – producent folii
Firma Roku:
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ABC” Tomasz Kosior z Jedlińska – skład budowlany
- Inter Box – Promotion Hubert Cichocki z Jedlińska – producent opakowań tekturowych
Konkurs przeprowadzany jest w 5 kategoriach: Mała Firma Roku, Firma Roku, Małe Gospodarstwo Rolne, Gospodarstwo Rolne oraz Produkt Roku. Celem konkursu jest m.in. promocja działalności gospodarczej prowadzącej do wzrostu potencjału i konkurencyjności Powiatu Radomskiego oraz wspieranie rozwoju firm poprzez promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki.