• -

   W drugim tygodniu ferii zimowych w dniach od 20 do 24 lutego 2017 r., Gmina Jedlińsk już po raz trzecie bierze udział w programie "Na Własne Konto". W ramach programu grupa 20 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego w Jedlińsku uczęszcza na dodatkowe zajęcia z podstaw ekonomii i przedsiębiorczości.

   W ramach zajęć uczniowie poznają tajniki oszczędzania, zasady funkcjonowania przedsiębiorstw oraz rynku pracy, a także uczą się, jak rozwijać swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w planowaniu swojej kariery zawodowej. Zdobytą wiedzę wykorzystują w praktyce podczas II semestru, przygotowując pracę konkursową oraz biorąc udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekonomicznej. Najlepsze szkoły i uczniowie otrzymują nagrody.

   Obecnie realizowana jest już V edycja „Na Własne Konto” w której uczestniczy 35 szkół z terenów wiejskich. Do tej pory w programie wzięło udział 10 000 uczniów z ponad 550 gmin z całej Polski. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów oraz kształtowanie w nich podstaw przedsiębiorczości.

   Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – organizacja pozarządowa, działająca na rzecz rozwoju polskiej wsi od ponad 25 lat. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

   Więcej informacji o Fundacji EFRWP można znaleźć tutaj: http://efrwp.pl.

   Szczegóły programu „Na Własne Konto”: http://www.nawlasnekonto.pl.